DUYURULAR
13.10.2014 TARİHLİ TÜKETİCİ HAKEM HEYETİ KARARLARI

31.07.2014-2 TARİHLİ TÜKETİCİ HAKEM HEYETİ KARARLARI

31.07.2014 TARİHLİ TÜKETİCİ HAKEM HEYETİ KARARLARI

23.06.2014-14.07.2014 Tarihli Tüketici Hakem Heyeti Kararları

14.07.2014 Tarihli Tüketici Hakem Heyeti Kararları

Şükrüpaşa Lisesi halk oyunlarında Türkiye Şampiyonu oldu

Şükrüpaşa Lisesi halk oyunlarında Türkiye Şampiyonu oldu

Şampiyon ekibi tebrik eden Yakutiye Kaymakamı Yüksel ÇELİK, eğitim alanında da başarılar beklediğini söyledi.

Milli Eğitim Bakanlığı Okul İçi Beden Eğitimi Spor ve İzcilik Dairesi Başkanlığı tarafından Türkiye genelinde düzenlenen 'Ortaöğretim Kurumları Geleneksel Dal Halk Oyunları Final Yarışması'nın Bursa İnegöl'de yapılan finalinde Şükrüpaşa Lisesi Bar Ekibi  91.40 puanla birinci oldu.

 30 Haziran 2010 tarihinde yapılan finalin ardından kazandıkları şampiyonluk kupasıyla Erzurum’a gelen Şükrüpaşa Lisesi Bar Ekibi, Yakutiye Kaymakamı Yüksel ÇELİK’i ziyaret etti. İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet KURT, Şükrüpaşa Lisesi Müdürü Fehmi DİLEK, öğretmen Metin SEFİLOĞLU, çalıştırıcı Sait GÖKTAŞ ile birlikte kaymakamlığa gelen öğrenciler, şampiyonluk kupasını kaymakam Yüksel ÇELİK’e takdim etti.
 
Okullarının atletizm ve halk oyunlarında son yıllarda önemli başarılara imza attığını belirten Şükrüpaşa Lisesi Müdürü Fehmi DİLEK, eğitim alanında da iyi durumda olduklarını söyledi. 30 Haziran 2010 tarihinde yapılan yarışmalarda 12 ekip arasında şampiyon olduklarını ifade eden DİLEK, gelecek yıllarda da aynı başarıyı yakalamak için çalışacaklarını ifade etti.
 
Şampiyon olan ekibi tebrik eden Kaymakam Yüksel Çelik, öğrencilerin yaşamın her alanında başarıyı yakalamaları için çok çalışmalarını tavsiye etti. Şükrüpaşa Lisesi Bar Ekibinin Türkiye Şampiyonasında Erzurum’u ve Yakutiye’yi başarıyla temsil etmesinden memnun olduğunu kaydeden Kaymakam Yüksel ÇELİK, “Sportif ve sosyal etkinlikler önemli. Zira Bar oyunu bir ekip çalışmasıdır. Bar, duygu ve estetiğin birlikte sergilenerek folklörde seyir estetiğinin en güzel örneğini oluşturur. Bu da çocuklarımızın duygu dünyalarının zenginleşmesine, milli ve ahlaki değerlere saygıyı davranış haline getirmelerine, kendilerine güven duymalarına yardımcı olur. Ancak burada en önemli olan bir diğer konu ise eğitimde yaşanacak başarıdır. Sizden eğitimde de aynı başarıları ve şampiyonlukları bekliyoruz. Biz eğitimde çıtanın daha yükselmesi için çalışmalar yapıyoruz. Sizlerden isteğimiz kendinizi iyi yetiştirmektir.”dedi.
 
Kaymakam Yüksel ÇELİK, ziyaret sonunda Şükrüpaşa Lisesi’nin başarılı bar ekibiyle hatıra fotoğrafı çektirerek, birer kitap hediye etti.
Yakutiye Kaymakamlığı TLF : 0 (442) 240 00 02 - 03 E-Mail: yakutiyekaymakamligi@gmail.com
Copright © 2010 Web Programlama : Osman Çelik